تبلیغات
مسیری به نام زندگی - چگونه می توان قبل از ازدواج به خصوصیات روحی و روانی همسر پی برد؟

به نام ان کس که همیشه همراه من است


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 20 شهریور 1390-10:08 ق.ظ

چگونه می توان قبل از ازدواج به خصوصیات روحی و روانی همسر پی برد؟

دقت کنید شخصی را که برای ازدواج انتخاب می کنید، آیا شخصیت اجتماعی، یعنی مجموعه حرکات، رفتارها، آدابِ معاشرت و برخورد اجتماعی اش با عقاید شما همخوان هست یا خیر؟


دقت کنید شخصی را که برای ازدواج انتخاب می کنید، آیا شخصیت اجتماعی، یعنی مجموعه حرکات، رفتارها، آدابِ معاشرت و برخورد اجتماعی اش با عقاید شما همخوان هست یا خیر؟ اگر همخوانی وجود داشت تحقیقات جزیی در مورد خانواده اش به عمل آورید و خانواده او را با خانواده خود از لحاظ اقتصادی ، اجتماعی مقایسه کنید، اگر در یک ردیف بودید در مورد او فکر کنید لباس و ظاهر شما:

زمانی که به خواستگاری می روید و یا از شما خواستگاری می شود، زیباترین لباسهایتان را به تن کنید و پوششی شیک و مناسب داشته باشید. اولین دیدارها همیشه در اذهان باقی می مانند. عده ای با لباس های نامناسب و نه چندان تمیز به خواستگاری می روند و تصورشان این است که این شخص باید وضعیت زندگی مرا بداند در صورتی که این وضعیت خاطره خوشی به جا نمی گذارد. در تمام طول مراسم خواستگاری متانت و وقار باید از ناحیه هر دو خانواده مراعات شود و رفتارهای نامناسب و جلف ، ذهنیت های بدی را رقم می زنند.

صادق و هوشیار باشید:

هنگام صحبت کردن فرد مورد نظرتان، سراپا گوش باشید، و دقت لازم را به عمل آورید تا مطالب گفته شده را بهتر بتوانید به خاطر بسپارید و هنگامی که خودتان صحبت می کنید نیز سعی کنید، سنجیده حرف بزنید. پس از این که از گذشته و شرح حال فرد مقابل مطلع شدید می توانید دیدگاهش را راجع به مذهب سؤال کنید.

در هنگام صحبت کردن با فرد مورد نظر در اولین جلسه بنا را بر صداقت و یکرنگی بگذارید و متعهد شوید که آنچه می گوئید کاملاً از سر صدق و صفا باشد و به این تعهد خود نیز پای بند شوید.

اولین سوال:

بهتر است به عنوان اولین سؤال از فرد مقابل بخواهید خودش را کامل معرفی کند؛ به عبارت دیگر از او بخواهید خلاصه ای از گذشته زندگیش برای شما بگوید خودتان نیز متقابلاً خلاصه ای از سرگذشت خود را مطرح نمایید.سرگذشت و بیوگرافی شامل این موارد می شود: معرفی کامل نام و نام خانوادگی، شغل، سن، شغل پدر و مادر، میزان تحصیلات هر یک از آنها، وضعیت شغلی و تحصیلی و سنی دیگر افراد خانواده، و این که شما در چه خانواده ای و با چه شرایطی بزرگ شدید و مسائل خاص زندگی شما در گذشته چگونه بوده است.

در هنگام صحبت کردن فرد مورد نظرتان، سراپا گوش باشید، و دقت لازم را به عمل آورید تا مطالب گفته شده را بهتر بتوانید به خاطر بسپارید و هنگامی که خودتان صحبت می کنید نیز سعی کنید، سنجیده حرف بزنید. پس از این که از گذشته و شرح حال فرد مقابل مطلع شدید می توانیددیدگاهش را راجع به مذهب سؤال کنید. بپرسید نگرش شما راجع به مذهب چیست؟ مذهب چقدر در زندگی شما نقش دارد و تا چه اندازه به آن اهمیت می دهید؟ و بعد متقابلاً دیدگاه خودتان را راجع به مذهب مطرح نمایید و دقیقاً نگرش خود را در این مورد تشریح نمایید؛ اگر برای مثال در مورد احکام مقید هستید و علاوه بر واجبات، مستحبات را نیز رعایت می کنید، این مورد را حتماً تذکر دهید و با نگرش ها و احساسات فرد مقابل مقایسه نمایید.

در مورد وضعیت مالی شفاف باشید:

مطلب دیگری که می توانید سؤال کنید نگرش مخاطب شما راجع به مسائل اقتصادی و نحوه درآمد است، در اینجا شغل خود و میزان درآمد ماهیانه خود را مطرح کنید؛ بلوف نزنید، آنچه واقعاً هست را بگویید.

امکانات مالی خود را توضیح دهید، اگر توان مالی شما در شرایط فعلی بیشتر از امکانات موجود نیست این مورد را نیز تذکر دهید و سپس نظر دختر خانم را در این مورد بخواهید، ببینید ایشان چه مقدار پول را برای داشتن یک رفاه نسبی لازم می دانند، و اگر خواسته های ایشان با درآمد شما همخوان نیست موضوع را مطرح و روی آن تأکید نمایید،

وعده ها و قول هایی که با امکانات شما نمی خواند و امکان برآورده شدنش نیست ندهید.همیشه برای بهتر شدن زندگی تلاش کنید ولی قول های نابه جا ندهید. علاوه بر نگرش خود و فرد مورد نظر، در مورد مسائل مادی و اقتصادی باید موقعیت اقتصادی هر دو خانواده را با یکدیگر مقایسه کنید. فراموش نکنید بسیار مهم است که دختر و پسر از یک ردیف اقتصادی با یکدیگر ازدواج کنند و ازدواج طبقات متضاد اجتماعی اصلاً صلاح نیست.

برداشت همسرتان از زن چیست؟

خانم ها باید از خواستگارشان سؤال کنند به نظر شما یک زن و همسر ایده آل چگونه فردی می تواند باشد و بعد صفات مطرح شده را با خصوصیات و ساختمان روانی خود مقایسه کنند، اگر ناهمخوانی یافتند باید بگویند این ویژگی ها را ما نداریم و یا اصلاً با ساختمان روانی ما بیگانه است، خانم ها حتماً سؤال کنند انتظار مرد مورد نظرشان از آنها چیست، به نظر آنها زن باید با چه نوع پوششی در اجتماع ظاهر شود، چگونه باید با مردم نشست و برخاست نماید. نظرش راجع به شاغل بودن زن چیست.

ارزش های خانوادگی :

یکی دیگر از مطالبی که حتماً باید در جلسه خواستگاری پرسیده شود، ارزش های خانوادگی است. باید بفهمید در خانواده فرد مقابل چه چیزهایی ارزش است. اگر در خانواده شما تحصیل جایگاه مهمی دارد و خانواده برای تحصیلات و فرد تحصیل کرده ارزش زیادی قائل هستند، ولی در خانواده شخص مورد نظر شما هیچ بهایی به تحصیل و تحصیل کرده داده نمی شود، جای تأمل دارد؛ باید اندکی دست نگه دارید. یا چنانچه در خانواده شما حجاب و رعایت کردن آن بسیار مهم است و یکی از ارزش های حساس در خانواده به شمار می رود ولی در خانواده طرف مقابل حجاب کم رنگ است و یا اصلاً جایگاهی ندارد و در عوض پول مهمترین ارزش است، در اینجا شما با یکدیگر همخوانی ندارید.

مرد و زن ایده آل :

بعد از بررسی نگرش های فرد مقابل راجع به مذهب و مسائل اقتصادی و ارزش های خانوادگی، نوبت به بررسی ارزش های درون فردی می رسد. در اینجا افکار، عقاید، ایده آل ها و علائق را به طور کاملاً جزیی مطرح کنید. آقایان حتماً از خانم ها بپرسند، به نظر آنها یک مرد ایده آل چگونه فردی است، و چه شرایطی باید داشته باشد؟ اگر خصوصیاتی را که خانم مطرح می کند در وجود شما نیست سریعاً اعلام نمایید این خصوصیات فردی مورد نظر شما، در ما نیست و یا اصلاً نمی توانیم اینگونه باشیم.

خانم ها نیز باید از خواستگارشان سؤال کنند به نظر شما یک زن و همسر ایده آل چگونه فردی می تواند باشد و بعد صفات مطرح شده را با خصوصیات و ساختمان روانی خود مقایسه کنند، اگر ناهمخوانی یافتند باید بگویند این ویژگی ها را ما نداریم و یا اصلاً با ساختمان روانی ما بیگانه است، migna.ir

انتظار از همسر:

خانم ها حتماً سؤال کنند انتظار مرد مورد نظرشان از آنها چیست، به نظر آنها زن باید با چه نوع پوششی در اجتماع ظاهر شود، چگونه باید با مردم نشست و برخاست نماید.

شاغل بودن زن:

خانم ها حتماً از مرد سؤال کنند نظرش راجع به شاغل بودن زن چیست. اگر خانم ها در شرایط فعلی شاغلند و به شغلشان نیز علاقه مند هستند و کار کردن برایشان اهمیت دارد، ولی احساس می کنند خواستگارشان نظر چندان مساعدی نسبت به شاغل بودن زن ندارد باید به این نکته تأکید شدید کنند، حتی در صورت لزوم آن را شرط ضمن عقد قرار دهند.

فرد مورد نظر را مورد مطالعه قرار دهید نکات مثبت را در شخصیت و موقعیت وی جستجو کنید و آن را در یک ستون زیر هم قرار دهید در مقابل ستونی را نیز به صفات و خصوصیات منفی اختصاص دهید. آن مورد یا مواردی از خصوصیات منفی را که اطمینان صد در صد دارید تغییر می نماید مثبت حساب کنید. و سپس آنها را مورد سنجش قرار دهید و تحلیل کنید.

گذشته و آینده را واقعی تعریف کنید:

مسئله دیگری که باید در خواستگاری مطرح شودبرنامه های فعلی و برنامه های آینده است. وضعیت فعلی تان را کاملاً مشخص نمایید، برنامه های آینده را نیز حتماً مطرح کنید. اگر قصد ادامه تحصیل دارید این نکته را تذکر دهید. اگر قصد جا به جایی و مسافرت خارج از کشور دارید، باید قبل از ازدواج مطرح نمایید. اگر بیماری های جسمانی خاص دارید، و یا قبلاً در زندگی شما اتفاقی افتاده است (احتمالاً نامزدی یا عقد داشته اید و ناموفق بوده است و یا مسائل مشابهی داشته اید) آنها را پنهان نکنید قبل از این که همسرتان از دیگران بشنود و نسبت به شما بی اعتماد گردد خودتان مطرح نمایید؛ در این صورت وجدان راحتی نیز خواهید داشت.

اگر نظرتان مثبت است یک جلسه حتما کم است:

شاید همه این مطالب را در جلسه خواستگاری نتوان مطرح کرد، هیچ اشکالی ندارد تعداد جلسات خواستگاری را اضافه نمایید، مشروط به این که حسن نیت داشته باشید.

حالا وقت آن است که با خود خلوت کنید:

رابطه ج ن س ی در زندگی همه چیز نیست ولی خیلی چیزها هست .بنابراین اول از خودتان بپرسید آیا واقعا می توانید این فرد را با اشتیاق ببوسید.

بعد از این که طی جلسات خواستگاری اطلاعات لازم را دریافت کردید و نکته ای بر شما مبهم نماند، زمان ارزشیابی و تجزیه و تحلیل فرا می رسد. در اینجا فرد مورد نظر را مورد مطالعه قرار دهید نکات مثبت را در شخصیت و موقعیت وی جستجو کنید و آن را در یک ستون زیر هم قرار دهید در مقابل ستونی را نیز به صفات و خصوصیات منفی اختصاص دهید. آن مورد یا مواردی از خصوصیات منفی را که اطمینان صد در صد دارید تغییر می نماید مثبت حساب کنید. و سپس آنها را مورد سنجش قرار دهید و تحلیل کنید.

گاهی اوقات یک مورد منفی به تمام موارد مثبت می چربد مثلاً فرد مورد نظر تحصیلات و شغل خوب دارد از خانواده خوب و نجیب و موقعیت اقتصادی اش نیز مناسب است، اخلاق خوبی هم دارد ولی معتاد است. در این شرایط باید دست نگه داشت و برای ازدواج عجله نکرد و یا این که شرایط زندگی خوب است ولی شغل غیرقانونی دارد. مسلماً زندگی با چنین شخصی سراسر اضطراب خواهد بود.

حتما تحقیق کنید:

پس از آنکه ارزشیابی انجام شد و وجوه اشتراک و تفاهم زیاد بود باید تحقیقات کامل، در محل زندگی و محیط کار در مورد چگونگی رفت و آمد با دوستانش و دیگر موارد به عمل آید عده ای معتقد به انجام تحقیق قبل از ازدواج نیستند و می پندارند افرادی که از آنها تحقیق می شود اگر گرایش و نظر خوب به فرد داشته باشند همه چیز را مثبت جلوه می دهند و اگر با فرد مورد نظر مشکل داشته باشند وی را آدمی منفی ارزیابی می نمایند و واقعیات را مطرح نمی کنند. در صورتی که در واقع چنین نیست. اگر از تعداد زیادی تحقیق به عمل آید حداقل نتیجه اش این خواهد بود که به شما می گویند آیا این فرد قبلاً ازدواج کرده است یا خیر؟ و آیا اینها خانواده جار و جنجالی هستند یا خیر؟ آیا برخورد اجتماعی خوبی با مردم دارند یا نه؟ بنابراین تحقیق بدون منفعت هم نیست؛ شناخت شما را نسبت به همسر آینده و فرد مورد نظر افزایش می دهد.

پشتوانه تمامی مسائل گفته شده، توکل به خدای متعال و قادر مطلق است. در صورتی که تشابهات زیاد و تحقیقات انجام شده، مثبت بود با توکل بر خدا ازدواج کنید. ان شاءا... زندگی خوب و سرنوشت خوبی در انتظار شما خواهد بود.

تا می توانید احتمال خطر را کم کنید

در اینجا نکته ای قابل ذکر است و آن این که، هر ازدواجی علیرغم تمامی دقت هایی که برای آن به عمل آید و با رعایت کلیه ملاک ها و معیارهای گفته شده، باز هم حدود بیست درصد ریسک دارد. و این ریسک به خاطر جنبه های ناشناخته آن است یا پیش بینی هایی که به وقوع پیوسته است یا خلاف تصور بوده است و به خاطر مسائلی بوده که قبل از ازدواج سؤال و مطرح نشده اند و یا اگر پرسیده شده اند جواب صحیحی برای آنها دریافت نکرده اند. بنابراین رعایت کردن معیارهای ازدواج ، تضمین صد در صد برای ازدواج موفق را همراه ندارد ولی در بسیاری از مواقع از به وجود آمدن مشکلات پس از ازدواج جلوگیری می کند و از تنش ها و ناراحتی های درون خانوادگی پس از ازدواج می کاهد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


easy to get personal loans
جمعه 27 مهر 1397 01:07 ب.ظ
I just could not leave your web site before suggesting that
I really enjoyed the standard info an individual supply on your visitors?

Is gonna be back often in order to check out new posts
isolado
چهارشنبه 25 مهر 1397 11:10 ق.ظ
My partner and I stumbled over here by a different web page and thought I should check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward to looking over your
web page yet again.
hair loss pills that work
چهارشنبه 25 مهر 1397 05:54 ق.ظ
If you wish for to improve your knowledge simply keep visiting
this web site and be updated with the most up-to-date news posted here.
casas apostas bonus
جمعه 6 مهر 1397 06:41 ب.ظ
Quality articles or reviews is the secret to
be a focus for the viewers to visit the site, that's what this site is providing.
bourne's
شنبه 3 شهریور 1397 10:46 ب.ظ
I've been browsing online more than 2 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth
enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good
content as you did, the net will be a lot more useful than ever
before.
clouzot
شنبه 3 شهریور 1397 10:58 ق.ظ
Whoa! This blog looks just like my old one!
It's on a completely different subject but it has pretty much
the same page layout and design. Excellent choice of colors!
insurance
پنجشنبه 25 مرداد 1397 10:48 ب.ظ
Its such as you read my mind! You seem to know so much about this, such as you wrote the e book
in it or something. I believe that you just can do
with some % to drive the message home a little bit,
however other than that, this is great blog. A fantastic read.
I will definitely be back.
karl's
جمعه 19 مرداد 1397 07:54 ب.ظ
Hi, this weekend is fastidious for me, for the reason that this occasion i am reading this impressive informative piece of writing here at my house.
plait
پنجشنبه 18 مرداد 1397 08:07 ق.ظ
I savour, lead to I discovered exactly what I used to be taking a look
for. You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
dating in south africa cape town
یکشنبه 14 مرداد 1397 10:09 ق.ظ
free dating sites port elizabeth dating in south africa cape town muslim dating website south africa free online dating sites
live chat dating sites for ugly people online dating for android flirt dating site nz
how do i find someone on dating sites nude date sites link up dating site clever headlines for
dating sites seniors dating website australia free trial dating site australia which dating site is free pisces dating website dating site melbourne
free chinese dating sites canada mumbai dating app free best blind date websites odds of success online dating top ten australian dating sites introvert dating site uk free dating sites top 20 dating
sites for bikers uk online dating chat hyderabad ravers dating
site how to talk to women online dating femme dating site gay dating sites sydney online dating sites cape town best dating sites adelaide free new dating site in us is
online dating more successful dating profile for 50 year old
woman dating coworkers pros and cons free dating washington state free
us dating site singles free dating sites to find a
rich man current dating site in usa dating website phone number free long term relationship
dating sites canada best online dating sites free online
dating sites black singles zimbabwe free online dating sites what to say in email on dating site mobile dating apps
for blackberry dating websites free uk dating media
sites online dating for professionals online dating best way
to start a conversation can a relationship work
after sex on first date
prix installation poele a bois et tubage
شنبه 13 مرداد 1397 04:55 ب.ظ
ventilation mecanique controlee prix prix installation poele a
bois et tubage prix remplacement gouttiere zinc devis ouverture mur porteur en pierre devis volets roulants
cout d'une renovation totale maison devis porte blindee marseille tarif desamiantage toiture
fibro ciment prix insert poele a granule devis gratuit pour pose papier peint devis carrelage terrasse radiateur electrique inertie prix discount
prix volets roulants somfy renover parquet vitrifie raye porte
coupe feu 1h 2 vantaux prix prix elagage pin parasol
poele a granule prix et consommation devis extension ossature bois devis pour bardage bois renovation piscine carrelage renover salle de bain bas prix prix demontage toiture amiante devis insert
a granule devis peinture volets exterieur devis installation panneaux solaires devis
pose lino leroy merlin prix sol pvc grand passage tarif ragreage exterieur dalle gravillonnee
30x30 prix cout renovation maison 1930 prix panneau solaire photovoltaique thermique renover
sa maison en maison passive chauffe eau a gaz fagor 6l prix prix cloture grillage vert ouverture porte mur porteur prix devis petits travaux de maconnerie prix escalier exterieur en pierre enduit
isolant exterieur prix hotte encastrable plan de travail prix prix
pose climatisation reversible peinture renovation cuisine v33 castorama prix
maison prefabriquee clef en main renover une cuisine laquee maison bois
prix forum raccordement telephone maison prix devis gratuit ferronnerie prix cuisine equipee avec electromenager renovation vieille maison pierre devis carrelage pose
prix carrelage sol imitation parquet tarif abris de jardin en dur
100 gratis dating
پنجشنبه 11 مرداد 1397 08:23 ق.ظ
kontaktannonse koder 100 gratis dating kontakt alt for damerne gul og gratis kontaktannoncer norway
dating kontakt med damer gratis dating sider for gifte norwegian dating
website kontaktannonser senior beste nettdating
norge gratis sms beskeder på nettet nettsvindel dating gratis kontaktsider gratis dating
side gratis sms på nätet kontaktannonse pa nett dating site norway
test av datingsider wat is de beste gratis datingsite mote jenter i trondheim chatte sider dating nettsider test
dating sider for unge gratis finn eldre kvinner 100 prosent gratis dating best dating apps
norge kontaktannonser dating datingsider som er gratis hvordan møte jenter på nett 100 procent gratis
datingsite tips til dating profil beste gratis datingsider kontakt med äldre kvinnor hvordan sende gratis sms pa
nettet møte jenter i bergen dating oslo norway kontaktannonser 50+ kristendate
app gratis kontaktsajter kristendate no templates sections common module kontaktannons nätet kristen dating gratis hvordan få eldre damer kontaktannons utlandska kvinnor gratis dating 40 plus
helt gratis dejt gratis kontaktsider gratis chat norge test dating sider gratis dating sider for unge gratis
gratis dating site norge
how many oz in a cup of sugar
جمعه 5 مرداد 1397 11:25 ق.ظ
why do dogs eat grass and weeds how many oz in a cup of sugar what is a thesis statement answers when did slavery end how to tie
a tie diagram how to make a milkshake how to make a bow
for a wreath how to wear a scarf in spring how to play powerball ga how to gain weight as a vegan what is human resources
job when was the internet invented for the public how to kiss a
boy good what do bed bugs look like when they are dead how to deal with anxiety at work how to potty train a puppy without a crate how many miles is a 5k marathon how to make hard boiled eggs when are the oscars where are you
now how much is my house worth las vegas how many days until christmas 2019 what time is it in india when it is 9am est how did
bruce lee die hindi how to get a boyfriend at 14 how to get a
flat stomach in 3 weeks how to draw a horse head how to cook steak on the grill how many days till christmas 2018 uk how
to make a cake stand what is normal blood pressure
for a child how to potty train a puppy without a crate how much water should
you drink a day in arizona how to get pregnant
faster after miscarriage how to download videos from youtube on iphone what does
rsvp mean in english how old is gwen stefani's kid what will my baby look like buzzfeed how
to gain weight in butt how to cook sweet potatoes on the grill what does
fml mean on 13 reasons why how to braid hair how to make salsa without a blender how many muslims in the world how old is
eminem how to find the area of a triangle how far along am i based on due date how
to deactivate facebook messenger 2018 how to get rid of a hickey with a spoon what does
bmw stand for urban dictionary how to make hard boiled
eggs in pressure cooker
is lotus tarot accurate
جمعه 5 مرداد 1397 08:04 ق.ظ
free tarot predictions for love is lotus tarot accurate the history of tarot princess of coins tarot card meaning what does the death card mean in a
tarot reading the magician reversed tarot love houdi tarot sorcerer out of print tarot decks for sale ten of wands tarot love stone tarot readings 3 card spread tarot meaning tarot card name spread 5 of
wands tarot 4 of cups tarot love 7 cups tarot as how someone sees you tarot jobs london gilded
tarot royale deck free online tarot reading alison day the lovers tarot future four of swords love dove tarot free tarot and
horoscope read shadow card tarot fifth of swords tarot universal tarot deck seven of swords
love tarot eight wands tarot relationship double celtic cross tarot spread love relationship tarot 9 of pentacles tarot
heaven understanding tarot cards 9 swords tarot heaven margarete petersen tarot for
sale lover's path tarot card meanings napo tarot animal wisdom tarot
tarot cards relationship different types of tarot layouts keen tarot 2 swords direct
question tarot spread free love tarot latin divination bible
tarot deck eight of pentacles tarot meaning love osho zen tarot mastercard tarot cards
relationship page of pentacles love tarot reading mandala tarot queen of wands tarot card meaning love three aces in tarot reading daily tarot love gemini
online love tarot cards free yes no tarot leila
comment rencontrer des gens lyon
پنجشنبه 4 مرداد 1397 11:01 ب.ظ
rencontre reel comment rencontrer des gens lyon site rencontre amicale fille rencontre amicale bordeaux rencontre par telephone gratuit rencontres seniors biarritz rencontre femme landes site de rencontre mere celibataire gratuit femmes rencontre rencontre femmes polonaises site de rencontre canadien gratuit rencontre sportive annecy site de
rencontre efficace forum rencontres discretes rencontre voiron rencontre entre
parents divorces rencontre region centre site de rencontre d'ado rencontrer ado gratuit site de rencontre femme mure site de rencontres plan cul rencontre coquine cotes
d armor site de rencontre gratuit region parisienne rencontre x gratuit site de rencontres des hommes celibataires canadiens 100 gratuit rencontre sex a lyon site de rencontre temoin de jehovah
gratuit rencontre telephone gratuit montreal rencontre pour celibataire rencontres seniors ariege conseil rencontre site de rencontre de femmes site de
rencontre st gilles croix de vie rencontre sur orleans rencontre femme cougard
rencontre d'amour sur facebook rencontre travestie lyon site rencontre
homme americain rencontre gratuite sans rien payer rencontre suisse valais rencontre
entre amis paris rencontre celibataire royan rencontre suisse ado application rencontre dans
le train rencontres 62130 rencontre celibataire gard site de
rencontre gratuit pour parent celibataire rencontre var rencontre personnes de
grande taille conseils photos site de rencontre site de rencontre
pour deficient intellectuel
tarot amour gratuit immediat fiable
پنجشنبه 4 مرداد 1397 07:13 ب.ظ
tirage tarots belline gratuit tarot amour gratuit immediat fiable tarot gratuit
tirage mon avenir tarot gratuit en ligne belline interpretation carte
tarot la lune toox tarot mon tarot gratuit tirage tarot du jour
rtl tarot en ligne argent reel regle du tarot a 5 tarot gratuit carte ordinaire flash
tarots tarot du jour gratuite signification tarot
marseille mineur combinaison tarot tirage tarot trefle ermite tarot tarot en ligne amour
force tarot ton avenir selon le tarot tarot oracle tirage tarot ange gratuit tarot numerologique voyance gratuite sans inscription tarot
tarot ligne jeu tarot en ligne ipad signification du tarot persan tarot flash marie
claire ancien tarot italien tirage tarot egyptien aufeminin tirage tarot simple gratuit tarot 2017
taureau tarot du jour verseau jouer au tarot
a 3 tarot divinatoite a tarot tarot hindou gratuit tarot travail 7 jours hermite
arcane tarot tarot amour 2017 gratuit tarot quotidien amour gratuit le tarot
tirage tarot gratuit ligne serieux interpreter mon tirage tarot marseille tirage tarot
geneve tarot gratuit voyance magie tirage tarot amerindien gratuit tirage tarot gr tarot
amour gratuit ange dring voyant tarot tarot divinatoire gratuit
et fiable
people sexiest man alive list
پنجشنبه 4 مرداد 1397 03:59 ب.ظ
vivienne westwood sex bag people sexiest man alive list sexiest gif of
all time sex problem after marriage free anal porn sex hurts after not doing it for a
while best black porn jennifer love hewitt porn sims 3 having sextuplets fire snake sexuality 50 shades sex scenes
tantric sex classes austin tx porn accounts iknowthatgirl porn porn snapchat accounts amateur
first time anal sex rowan blanchard porn anal porn tube george michael i want your sex lesbien porn austin taylor porn how to get sexually excited easily good sex quotes
sex change cost in thailand virtual sex mom safe sex bingo cards gay
sex stories sex scandal massachusetts prep
school video sex in public charges indiana angel cruz porn how to initiate sexting with
a guy frot porn sex sounds meme dirty sex talk podcast gay straight sex sex change cost in thailand
loss of sex drive after iud sex noises in the library 4 sex panther
gag gift tami erin porn best sex positions to last longer in bed tonight first time
sex does it hurt for guys new sex positions to try with my husband shyla stylez porn emoji porn i love sex vivica
fox sex tape sex on naked and afraid jennifer garner sex scene monster sex sexuality
list
sexe entre pote
پنجشنبه 4 مرداد 1397 10:08 ق.ظ
sexe vincennes sexe entre pote porno des annees
60 porno porno porno sexe interacial film gratuit de sexe sexe nudiste
petite annonce sexe sexe degueulasse porno portable porno gey xxx sex erotique porno pose sex jessica alba sexe film video porno porno
extrait gratuit sexe model bordeaux porno mature sexe video porno japonais actrice porno celebre sexe denfer blog photo porno video
porno massage porno video teen velo sex familly sex laly sexe
porno pub sex love meilleur jeu porno sexe grosse bite porno
manequin sex amateur camera sexe jouir sex guy cuillere sexe
film porno teen web cam live sexe famme porno oui oui porno bande dessiner porno flims porno porno cam gratuit porno vieille salope kat dennings sex photo porno algerienne
sex blac la vie d adele sex scene sexe amateur webcam large porno porno disney
gays porno
پنجشنبه 4 مرداد 1397 08:57 ق.ظ
monjas sexo gays porno sexo entre hombres videos universitarias porno casting porno xxx videos de sexo para adultos porno en facebook quiero sexo sexo
con dormidas porno gorda barcelona sexo mercado fotos sexo
gratis sexo en marbella sexo en nueva york sexo gay romantico video porno angelina jolie sexo gratis en palencia sexo con viudas video porno de torbe anuncios sexo gratis sexo sin compromiso en madrid sofia nieto porno porno gratis espanol maduras las mejores peliculas porno videos sexo gratis travestis porno
culos gordos videos hd porno gratis ver videos porno gratis en castellano video sexo publico posturas sexo tantrico videos antiguos porno videos porno con negras espanolas videos porno videos porno
de vanesa romero porno amateur gratis videos de sexo casero gratis chat de sexo
en valencia sexo anal sin lubricante sexo gratis en alicante chatroulette sexo porno de casadas milfs porno peliculas porno masajes sexo esporadico mallorca porno anime 3d pokemon porno gay
videos porno con madres porno negras gratis videos sexo
robados xx porno gratis buscar videos porno
pourquoi nous detestent ils arabes replay
پنجشنبه 4 مرداد 1397 07:17 ق.ظ
pourquoi je me suis marier pourquoi nous detestent ils
arabes replay pourquoi certains hommes trompent leur femmes
pourquoi ayem n est plus dans le mag pourquoi mon chien pue d'la gueule pourquoi
la cop21 pourquoi les poules ne pondent-elles plus pourquoi on eternue
quand on a un rhume pourquoi j ai toujours le nez bouche pourquoi la pyramide du louvre est en verre
pourquoi spotify ne marche plus pourquoi il y a beaucoup
de mouches chez moi pourquoi le drapeau hollandais est bleu blanc
rouge pourquoi tu m'aimes reponse pourquoi il m'ignore couple pourquoi y a t il 2 irlande pourquoi attrape t on des boutons quand on se rase pourquoi acheter une tablette tactile pourquoi on doit
dormir dans le noir pourquoi a t on des cheveux blancs jeune pourquoi le 1er avril
pourquoi l'alternance chez edf pourquoi boire de l'eau fait perdre du poids pourquoi ne pas
voter macron pourquoi les pandas sont-ils noirs et blancs livre
pourquoi l'homme a besoin de travailler pourquoi
le chat pourquoi je me suis marie film pourquoi communiquer pourquoi apple
watch nike pourquoi mentir citation pourquoi faire un stage
dans une grande entreprise pourquoi le pen pourquoi ne pas manger de la viande rouge pourquoi
whatsapp est gratuit pourquoi mange pas de porc pourquoi a t on des
fourches dans les cheveux pourquoi candide de voltaire est un conte philosophique pourquoi
je ne supporte plus le bruit pourquoi pas dijon telephone pourquoi l'eau des oceans est bleu pourquoi vous devriez dormir nu pourquoi songdo est une ville intelligente pourquoi les chats disparaissent le jour de l'aid pourquoi travailler a la banque
nationale pourquoi un chat mordille les mains pourquoi ronfle t on quand est fatigue pourquoi les chat
on peur des concombre pourquoi araignee maison saine pourquoi deguisement
mardi gras pourquoi a t on des vertiges pendant la grossesse
plan cul gratuit rennes
پنجشنبه 4 مرداد 1397 12:20 ق.ظ
plan cul cotes d armor plan cul gratuit rennes
plan cul gratuit sur paris plan cul saint cyr sur loire
cam plan cul plan cul fecamp site de plans cul plan cul la
garenne colombes plan cul sainte anne plan cul le chambon feugerolles plan cul lanester
plan cul gay dijon plan cul saint laurent du maroni plan cul gratuit montpellier plan cul onet le chateau plan cul franche comte plan cul port de bouc plan cul creteil
site de plans cul homme cherche femme pour plan cul plan cul a caen plan cul strasbourg plan cul 26 site
de plan cul totalement gratuit plan cul bollene femme recherche plan cul site pour trouver un plan cul plan cul saint
maur des fosses plan cul marmande plan cul internet plan cul shemale plan cul hetero plan cul hayange plan cul en correze les plans culs plan cul a
dijon salope plan cul plan cul somain plan cul etudiante plan cul 83 plan cul
saint pierre des corps plan cul chateaurenard plan cul
91 site de plan cul plan cul fontenay le fleury plan cul cantal plan cul le chambon feugerolles
plan cul sur toulon plan cul bellegarde sur
valserine bordeaux plan cul plan cul belgique
buscar amigos por telefono facebook
چهارشنبه 3 مرداد 1397 09:32 ب.ظ
mil anuncios mujeres zaragoza buscar amigos por telefono
facebook contacto con mujeres valencia mujeres que buscan pareja estable
conocer gente en granada busco mujer para viajar en autocaravana contactos leganes mujeres conocer personas cerca app two conoce gente nueva mujeres solteras espana gratis
anuncios sexo vitoria portales gratis para conocer gente
chicas alicante contactos chicos busca chicos
mujeres de contacto en alicante pagina para conocer mujeres de
islandia mil anuncios madrid mujeres chicas buscan amigos con derecho chico
busca chico en jerez de la frontera donde ir a conocer gente en barcelona contactos
chicas tenerife redes para conocer gente colombia buscar chicas por internet busca chica tomatina chica busca chico palencia conocer gente bcn contactos donostia mujeres pareja busca chica para
trio contactos con mujeres en vigo portales para conocer chicas busco un chico conoce
mujeres por whatsapp contactos chicas albacete mujer busca
hombre para quedar embarazada en capital federal contacto jerez mujeres app para conocer
mujeres android anuncios sexo albacete donde conocer gente
de canada chica busca sexo con chico contactos chicas cantabria mujeres maduras buscan chicos
sitios para conocer gente en valencia contactos de mujeres en almeria chico busca chico en new york buscar chicas cachondas mejor app para
conocer gente de otros paises mil anuncios contactos mujeres las palmas chico busca chico
malaga contacto con mujeres en granada mujeres solteras puerto rico misiones mujeres de 30 anos solteras
chinese astrology types
چهارشنبه 3 مرداد 1397 03:11 ب.ظ
january 16 birthdays astrology chinese astrology types astrology aries woman astrology career house astrology and you astrology
nutrition and health cancer daily love horoscope astrology cazimi astrology
science astrology debate phoenix astrology orcus astrology house chinese symbols for astrology
astrology for january 13 capricorn moon sign cafe
astrology physical astrology astrology aries traits june
8 astrology profile astrology ephemeris 1991 date of birth
based astrology astrology raftaar rashifal 2017 venus represents astrology cancer astrological sign pictures astrologically incorrect scorpio debate against astrology astrology 7th house of marriage free career astrology reading vedic
astrologers kp astrology and career my love life astrology
scorpio rising esoteric astrology tlc birthday astrology may 6
duke university astrology links astrology sign for february astrological
lionsgate astrology sign for gemini sai
baba astrologer rahu in 10th house astrology mole on lips
astrology in hindi cancer goat primal astrology are astrology predictions accurate fish in hand astrology astrology ring holder professional astrologer harry potter astrology sagittarius what is august astrology sign astrology colors meaning may 3rd birthdays astrology chinese astrology 1966 astrology
wallpaper astro astrology cafe symbols for astrology
chiasso sesso
سه شنبه 2 مرداد 1397 01:39 ب.ظ
harter porno gratis chiasso sesso niente sesso sesso amatoriale mature italiane
sesso completamente nudi video porno indiani gratis donne formose sesso costretta a fare sesso porno sesso con stivali web cam 4
porno gratis video divertenti di sesso sesso al centro massaggi filme porno nacional gratis film porno in 3d gratis agriturismo
sessa aurunca sesso bello prima volta sesso imola sesso video porno gratis donne
obese scene sesso attrici italiane il sesso nel medioevo video porno gratis streaming video porno
live gratis video porno gay italia video porno gratis mamme tettone sesso in bianco e nero roma incontri sesso porno studentesse gratis
your porno italiano free sesso video porno gratis per android sesso bakeca napoli american porno
gratis sessa c46 yutube film porno gratis donne mature sesso con giovani incontri di sesso a
catania gonzo porno gratis sesso amatoriale al mare filme porno cu zoofili gratis
video porno gratis kitty calendario porno gratis porno gratis per telefonino porno nuovo gratis agrigento sesso annunci sesso a varese lesbiche italiane sesso video sesso lingua italiana filme porno
cu gay gratis video porno gratis nonne italiane strip club
sesso
tarot gratis tirada amor
سه شنبه 2 مرداد 1397 07:40 ق.ظ
ver el tarot gratis 2017 tarot gratis tirada amor
tarot trabajo gratis si o no tirada de cartas de tarot del amor gratis lectura tarot
gratis efectivo tarotistas buenas en sevilla tarot gratis para hoy dia tarot gratis con 3 cartas tarot virgo 2017 junio historia del tarot documental
tarot gratis para hoy piscis tarot gratis por telefono usa
tarot carta gratis del dia etoile de venus tarot foro consulta tarot gratis embarazo enfemenino
foro tarot buena tarotista en bilbao estrella tarot virgo mayo 2015 consulta del tarot del amor tarot 0 41 24 horas tarot gratis pregunta concreta cartas del tarot egipcio cartas del tarot cubano lectura de tarot de amor gratis 2017 cursos de tarot almeria cartas del tarot
del amor luna y carro tarot amor tarot gratis 3 cartas marsella tarot del sol y la luna gratis tarot
gratis si o no alicia tirada tarot gratis cartas poker arquitecto de suenos tarot 2015 horoscopo de cartas
del tarot como leer las cartas del tarot gitano tarot telefonico por 5 euros tarot leo julio 2017 tarot si no gratis oraculo sms tarot gratis tarot amor gratis si o no
significado de tarot el sol tarot fiable gratis amor el mejor tarot on line
gratis combinacion cartas tarot torre ver las cartas del tarot
en el amor mi carta del tarot para hoy gratis
una carta tarot gratis juegos de tarot virtual tarot
door o mago tarot telefonico uruguay tarot en persona albacete preguntas concretas al tarot gratis
horoscope asia du lion
جمعه 29 تیر 1397 02:11 ب.ظ
virgo horoscope for today career horoscope asia du lion gemini love
horoscopes for today all horoscopes single male gemini horoscope tomorrow gemini
horoscope career horoscope for gemini man today monthly horoscope capricorn love horoscope funny
quotes love horoscope reading glo july 15
horoscope 16 january 1992 horoscope what date is pisces horoscope
shine horoscope of libra man for today horoscope of today libra weekly horoscope scorpio daily horoscope birthday year ahead
horoscope for today cancer career horoscopes astrology tarot free horoscope for
leo horoscope for cancer and pisces daily horoscope for today libra daily horoscopes cancer virgo yahoo horoscope monthly spiritual horoscope capricorn chinese dog horoscope
2017 daily career horoscope capricorn love horoscope for
single pisces today january 8 daily horoscope aquarius horoscope next week career aries money horoscope
for this week best horoscope website yahoo virgo money horoscope next
week cancer horoscope memes legit horoscope sites next month love horoscope for cancer find
scorpio horoscope for today horoscope signs lovers daily horoscope gemini woman tarot
love horoscope capricorn gemini man horoscope for today free horoscope creation detailed horoscope
reading horoscope of pisces today student
daily horoscope aries weekly romantic horoscope gemini
free love horoscope single aries love horoscope for aries 2017 cancer
sign daily horoscope horoscope detail in urdu horoscope for the weekend
plan cul bordeaux
چهارشنبه 27 تیر 1397 02:10 ب.ظ
site plans cul plan cul bordeaux plan cul etudiantes plan cul
saint francois plan cul 23 plan cul gay lyon plan cul
65 plan cul saint louis plan cul 15 plan cul 32 plan cul sans inscription gratuit plan cul vandoeuvre les nancy plan cul bourg en bresse plan cul
bayeux plan cul charleville mezieres plan cul plan cul 06 le bon plan cul plan cul avec
salope plan cul vieilles plan cul cayenne plan cul gradignan plan cul st
brieuc plan cul saint cyprien plan cul gay paris plan cul gratuit plan cul faches thumesnil plan cul 82 plan cul xxx plan cul 4
plan cul rennes gratuit plan cul la roche sur foron plan cul boulogne billancourt plan cul entre homme plan cul meurthe et moselle plan cul pau
plan cul a metz meilleur site plan cul plan cul avec mature rencontre
gay plan cul plan cul aulnay sous bois plan cul 4 plan cul
monteux plan cul gay nantes plan cul avon plan cul gerzat plan du cul
plan cul nice gratuit plan cul brest plan cul matoury plan cul bobigny
plan cul lisieux
چهارشنبه 27 تیر 1397 01:45 ب.ظ
plan cul la garde plan cul lisieux plan cul antibes plan cul thiais plan cul
87 plan cul avon plan cul var plan cul pontault combault plan cul soyaux rencontre gay plan cul plan cul aubergenville plan cul verdun plan cul la chapelle saint luc plan cul brest site de plan cul 100 gratuit plan cul 5 plan cul
histoire plan cul boulogne billancourt plan cul panazol plan cul saint nazaire plan cul sur strasbourg plan cul gay tours plan cul saintes plan cul cougars plan cul
guerande plan cul caudry site gratuit de plan cul plan cul pontivy plan cul gratuit nord
plan cul saint amand les eaux plan cul avec mature plan cul en gironde lesbienne plan cul plan cul montreuil plan cul matures cul gros plan plan cul lanester histoire de plan cul porno plan cul plan cul ille et vilaine plan cul vierzon plan cul hazebrouck plan cul montbeliard site gratuit de
plan cul plan cul biarritz plan cul salope plan cul romainville plan cul gerzat plan cul ajaccio plan cul en gironde plan de cul
encuentro sexual
سه شنبه 26 تیر 1397 08:18 ق.ظ
contactos con mujeres en lucena encuentro sexual
contactos mujeres alava contactos mujeres valladolid conocer gente marbella como hacer amigos en internet gratis contactos mujeres plasencia chicas de anuncios chico busca chico sabadell chico busca
chico cartagena chatear conocer gente redes sociales para conocer personas nuevas milanuncios
contactos mujeres murcia foro conocer gente en madrid chica busca cibersexo chica
busca chico en almeria contacto mujeres zamora chico busca chico en tenerife chicas busco chicos chico busca chica valencia twoo conoce gente nueva gorda busca chico mundo anuncio mujeres buscan hombres busco
chico de compania chica busca chico barcelona hacer amigos por chat peru contactos mujeres lucena anuncios codificados para mujeres como conocer a gente nueva mujeres para
amistad y algo mas galicia como conocer mujeres chica
busca chica para relacion chico busca chico en terrassa anuncio sex oviedo
contactos con mujeres de valencia imagenes de mujeres solteras con frases
anuncios contactos chicas sitios conocer gente sevilla parejas liberales buscan chico contacto con mujeres en cordoba
espana chica busca chico cantabria conocer gente joven mallorca chico busca chico en vizcaya conocer mujeres millonarias solteras conocer gente para sexo conocer gente de otros paises en facebook contacto mujeres milanuncios mujeres cristianas solteras en facebook conocer gente por internet
quiero conocer mujeres dominicanas contactos con mujeres en palma de mallorca
sex positions for leo woman and sagittarius man
شنبه 23 تیر 1397 09:57 ب.ظ
the best sex pills ever sex positions for leo
woman and sagittarius man low sex drive when wife is pregnant marvel porn hub sex to love ru porn no sex relationships and marriage find
sexting sex box tv show full episodes free porn vids unusual sexual words cute porn small girl porn sex jokes
sexually aggressive youth caught have sex dirty sex quotes for him
images funny sex jokes in spanish 7 day sex challenge lifetime drunk college sex sex talk
show sue kissing gone sexually malayalam hot phone calls sex after
d&c sexually intense meaning porn tits waitress porn xxxx porn sex from behind teen sex selfie youngest
looking porn stars intense sexual attraction love best sex advice reddit sex positions
for leo woman and sagittarius man sex moves
to make him crazy videos sex fanfic warrior cats crazy
sexy diet black porns sex trivia sex benefits of garlic and ginger kelsie monroe porn sex
frequency prostate cancer sex with clothes on swing
porn china sex pills kinky sex tips for him big booty anal porn sexiest hbo now sex site black tiger
sex machine intersex porn
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30